2014. november 21., péntek

Ingyenes fotók honlapra, blogba, közösségi médiába

A fényképek elengedhetetlenül fontos szerepet játszanak egy szálloda marketingjében. Többen likeolják a fotós bejegyzéseket, a vizualitás jobban megragadja a figyelmet, arról nem is beszélve, hogy foglalás közben is nagy mértékben befolyásol minket egy fénykép. Fontosak a saját fényképek, de néha jól jöhetnek külső források is. Összeszedtem néhány oldalt, ahonnan ingyen szerezhetünk szabadon felhasználható fotókat.

Pixabay

Több, mint 280.000 fotó közül válogathatunk weboldalukon. Van közöttük vektoros formátum, illetve rajz is. Jó minőségű fotók találhatóak, amiket több méretben tölthetünk le. Fontos, hogy semmilyen (!) felhasználási korlát nincs a képekre, azaz bármire használhatjuk őket mindenféle megkötés és forrásmegjelölés nélkül.

Freeimages (régi Sxc)

Magyar vonatkozású oldal, régen .hu domainnév alatt volt megtalálható, mára kinőtte magát, és átkerült a FreeImages domainnévre. Sokszor kezdem itt a keresést. Rengeteg kép van, így vegyesen vannak jobbak és rosszabb minőségűek, szabadon, vagy korlátozottan felhasználhatóak. A találatok között az első, és az utolsó sor is fizetős képeket jelenít meg, így azokat figyelmen kívül hagyhatjuk (mondjuk azok minősége legtöbbször jobb, mint az ingyeneseké).

MorgueFile

Megkötések nélkül használhatjuk a MorgueFile képeit. Kicsit kevesebb szűrési lehetőséggel, mint az előző oldalaknál.

Speciális lehetőségek

  • Gratisography: Nincs keresési funkció, de remek kiegészítő fotók találhatók Ryan McGuire honlapján amik ingyen letölthetőek. A fotók rendkívüliek, adják a témákat. Érzéseket generálnak, ami pont kapóra jön egy szállodánál...
  • Snapographic: nagy felbontású képeket tölthetünk le. Ingyenes, de az összes képet 15$-ért egybe letölthetjük. Nincs keresési lehetőség, kategóriák között nézelődhetünk
  • New Old Stock: régi fotók gyűjteménye szabadon felhasználható archívumokból. Érdekességként használhatjuk őket blogokban, közösségi médiában. Érdemes hozzájuk találó szöveget írni.
  • Unsplash: 10 naponta 10 új fotó, amiket bármire felhasználhatunk. Sajnos itt semmilyen szempont szerint sem kereshetünk, csak  böngészhetünk.
  • Picography: blogszerűen böngészhetünk a képek között, amiket szabadon használhatunk fel.
  • Flickr: közösségi képfeltöltés, ahol ugyancsak vannak használható képek, bár különböző felhasználási jogokkal. Ezekre érdemes odafigyelni

Ikonok

Ikonokkal is sokat tudunk mondani látogatóinknak. Egy egyszerű grafikával sok mindent fejezhetünk ki. Két ingyenes forrással dobhatjuk fel honlapunkat, bejegyzéseinket:
  • MySiteMyWay: különböző stílusokban dolgoz ki ikonokat, így a hozzánk legközelebb álló szettel tudunk dolgozni. Minden szettben megtalálható az összes típusú ikon. Keresésnél a Free verzióban lehet ingyen keresni, de a fizetős verzióban személyre is kalibrálhatjuk az ikonok megjelenését.
  • IconFinder: ingyenes, és fizetős ikonok is megtalálhatóak a több, mint 400.000 kép között. Jól kereshető: szűrhetünk felhasználhatóságra, méretre, illetve vektoros típusra.

 Van olyan forrás, ami jó, és megosztana másokkal? Írja meg hozzászólásban!



2014. november 14., péntek

Itt a karácsony! Így készüljünk fel rá!

Tagadhatatlanul beindult a karácsonyi készülődés. A vásárlási lázat kihasználva, különleges előkészületekkel, mi is több foglalásra tehetünk szert. Összeszedtem néhány műveletet, amivel az ünnepnek megfelelően fogadhatjuk látogatóinkat.

Karácsonyi hírlevél

Ugye hírleveleiben nem csak csomagajánlatok szoktak megjelenni? Ha igen, itt az ideje érdekes információkat is beletenni, így szívesebben nyitják meg üzeneteket, több olvasó marad aktív. A témák adottak: karácsonyi készülődés, szokások, Advent, ajándék ötletek, családi kirándulás tippek, a környék vásárai, stb.

Karácsonyi design

Nem kell az összes felületet újraterveznünk, de néhány apró módosítással karácsonyi hangulatot kölcsönözhetünk nekik:
  • Honlapunkon a logónkat feldíszíthetjük fenyőfa ággal, fejlécünkbe karácsonyi képet tehetünk.
  • Hírlevelünk fejlécét karácsonyi hangulatúvá varázsolhatjuk
  • Facebook, és a többi felületen a fejlécet karácsonyi designra kell cserélni


Ajándék kupon

Egyre több helyen lehet látni élmény-ajándékokat, ahol utazást, programot csomagolnak ajándékozható formába. Honlapunkon is legyen megvásárolható valami karácsonyi ajándék. Célszerű ajándék kupont értékesíteni, amit a boldog megajándékozott bizonyos időn belül felhasználhat.

Karácsonyi/sziveszteri csomagok

A csomagajánlatok közé tegyünk be legalább két csomagot, egy Karácsonyit, és egy Szilveszterit, amik a megfelelő idpontra vonatkoznak. A csomagajánlatokat szeretik a vendégek, az ünnepeket pedig ki kell pihenni valahol...

Social média felületek

Könnyebb időszak ez, hiszen rengeteg témát lehet boncolgatni. Az ünnepek érdekességein, és a programokon kívül rengeteg vicces fotó is kering a karácsonyról az interneten, amiket megosztva sikereket érhetünk el.



Kimaradt valami? Hozzászólásban minden ötletet szívesen veszünk!


2014. november 12., szerda

Hogyan olvassuk, és osszuk meg gyorsan a környék híreit?

Ha valaki aktív akar lenni a közösségi médiában, és napi szinten szeretne tartalmat kezelni, sok ideje megy el a cikkek összegyűjtésével, átnézésével. Márpedig ma az interneten jó tartalommarketinggel lehet eredményeket elérni! Van megoldás arra, hogy ujjunkat a környék tartalmainak az ütőerén tartsuk: az RSS csatorna segít!

A médiafigyelés sok idő

Az alapvető probléma, hogy honlapunkat, hírlevelünket, és a Social média csatornáinkat meg kell tölteni tartalmakkal, ezért sokszor kell programok, érdekességek után kutatnunk a környéken, és a nagyvilágban. A cikkek apropóján érdekes megosztható, és honlapunkra helyezhető tartalmakkal szolgálhatunk olvasótáborunknak. A cikkek ötleteket adnak, értesítenek az újdonságokról. Ez gyakorlatilag médiafigyelést követel meg tőlünk, amibe beletartozik, hogy több honlapot is át kell nézni érdekes cikkek után kutatva.
Sok honlap átnézése pedig sok idő is egyben...

Mi az az RSS olvasó?

Egy felületen olvashatunk különböző, válogatott weboldalakat reklám, és egyéb körítés nélkül. A tartalmakat megoszthatjuk, elmenthetjük, kategóriákba szortírozhatjuk, vagy olvasás után végleg búcsút vehetünk tőlük.
Ehhez a "mókához" nem kell más, mint egy RSS olvasó, azaz egy eszköz, ami kezeli a cikkeket, valamint olyan weboldalak, amelyek tartalmai RSS csatornán is elérhetőek.
Én a Feedly RSS olvasót használom, mert könnyen kezelhető, van mobil applikációja is, és jól bánik a különböző Social média megosztásokkal. Természetesen léteznek más lehetőségek is.

Nem kell annyit böngészni, és órákat spórolhatunk meg

Az RSS olvasóval egy felületen láthatjuk a különböző honlapok cikkeit, a honlapokat kategóriákba tehetjük, így még átláthatóbb a felület. Külön gyűjthetem például a környék programjait feldolgozó honlapokat, vagy az ünnepekkel foglalkozó oldalakat. A gyors áttekintés miatt sokkal gyorsabban olvashatok, szortírozhatom a cikkeket, és az érdekességek megosztása is egy kattintással megtörténhet (ahogy már írtam, egy későbbi időpontra is időzíthetem a megosztást).
Órákat spórolhatunk mindezzel!

Melyik honlap tud RSS tartalmat adni?

Az összes blogmotor, de az ingyen elérhető honlapmotorok (Joomla, Wordpress, stb.) is tudja az RSS csatornát kezelni. A  képen látható kis ikont kell keresni, és annak megnyomásával lehet elérni az RSS csatornát.



Érdemes kipróbálni a módszert, hiszen a szállodában a marketing osztálynak rengeteg időt spórolhatunk meg. Mint magánszemély, is érdemes használni ugyanezen okból. Social média felületek automatizálásához, tartalommarketinghez pedig szinte elengedhetetlen egy RSS csatornát kezelő rendszer.

Értékelés