2014. október 30., csütörtök

Hogyan használjuk a Facebookot a foglaltság növelésére - II. rész

+Kádár Tímea írása.

Folytatva az előző cikket, bemutatom, hogyan lehet a Facebook segítségével foglaltságot növelni.

Tipp #6: A szállásod reklámozása

Bár hiba lenne minden posztban a szállásodat promózni, alkalmanként igenis meg kell tenned, de akkor is érdemes valami fordulattal, amire odafigyelnek. Tegyél ki egy "Utolsó esély!" táblát egy posztban azzal, hogy már csak egy szobád üres egy időszakra, és az kapja, aki a leggyorsabban jelentkezik. (Nem kell, hogy ez minden értelemben az utolsó szobád legyen, lehet az utolsó kertre néző szoba, vagy az utolsó kádas-fürdőszobás szoba stb.) Itt értesítheted a követőket a szezonális árakról, kedvezményekről, utolsó pillanatban való megüresedésről. Csinálhatsz olyan kedvezményt, ami csak egy napig tart, és csak a Facebookon hirdeted, vagy olyat, ami csak a kedden történő foglalásokra érvényes (érdemes olyan napra tenni, amikor a legkevesebb foglalás szokott érkezni). Mindig kérd meg, hogy ezeket osszák meg, hogy másokhoz is eljusson az akció jó híre. Néha kiteheted a "MEGTELT!" táblát persze azt is megadva, hogy mikortól lehet jönni. Az mindig jobban kell, amit nem kaphatunk meg, lássák, hogy nem mindig könnyű hozzátok bejutni.


Tipp#7: Nyereményjátékok

Nagyon értékes díj van a kezdeben: 2-3 INGYENES éjszaka egy csodás vendégházban! Szervezhetsz egy nyereményjátékot, aminek ez a díja, ez mindig növeli a lájkolók számát és aktivitását, sőt még akár egy pár ezer forintos Facebook hirdetést is tehetsz rá. Használhatsz applikációt (akár ingyeneset is: www.facebookalkalmazasok.com), vagy megkérheted, hogy egy posztodhoz szóljanak hozzá és közülük sorsolsz. A témát kötheted a pihenéshez, a vendégházadhoz, vagy a környékhez, vagy éppen anyáknapja alkalmából megkérheted a követőket, hogy tölsenek fel egy közös anya-gyerek képet, gyűjtsenek rá szavazatot, és aki a legtöbbet gyűjti, eltölthet anyukájával egy kényeztető hétvégét Nálad.

Tipp#8: Vond be a rajongókat

Az egyik legjobb dolog a Facebookban, hogy nem egy egyoldalú kommunikáció. Bíztasd a követőket arra, hogy mondják el a véleményüket és reagáljanak a posztjaidra. A posztok végén kérdezd meg, mit gondolnak arról, amit írtál, hogyan ünnepelnek egy közelgő eseményt, hányan szoktak együttnyaralni stb. Lehetnek adatgyűjtési kérdéseid is, például mi fontos nekik egy vendégházban, hova mennek a következő hézvégén, mi volt a legemlékezetesebb nyaralásuk. Facebook vagy Google kérdőívekkel akár kész piackutatást is csinálhatsz ingyenesen, vagy szavaztathatod őket arról, hogy nevezd el az új szobát, vagy a macskakölyköt.

Tipp#9: Jótékonyság

Ha van egy jó ügy a környezetedben, esetleg egy nemzeti összefogás (pl árvíz), gyűjtést szervezhetsz a követőid között. Vagy aukción hirdethetsz egy hétvégét Nálatok nagyon kedvező áron, és a legtöbbet kínáló nyer, aminek Ti az önköltségi áron felüli részét a jótékony célre ajáljátok fel. Az emberek szeretnek részesei lenni egy jótékony célú kezdeményezésnek úgy, hogy még jól is érezhetik magukat közben...és talán még több fizető vendéget hoznak.

Tipp#10: Több móka, több követő, több vendég

A Facebook nem a tudományos akadémia, így nem kell mindig komolynak lennünk. Posztolhatunk kis szines, vicces idézeteket, történeteket, egy képet a világ első víz alatti vendégházáról, vagy azt az 5 mondatot, amit soha ne mondj egy szállásadónak. Fontos, hogy mindig valahogy kösd a szállásodhoz, és ne legyen túl szakmai. Ha sikerül betalálni egy-egy ilyennel, nagyon sokan megosztják majd, ami több követőt, és végső soron, TÖBB VENDÉGET jelent majd.

Te melyik technikákat alkalmazod a fentiek közül? Vagy mást is,a mi itt nem szerepel? Írd meg kommentben.

Belső linkelés és a SEO szállások honlapján

A belső linkelés egy honlapon két célt szolgál. Az egyik, hogy a látogatót terelje a honlapon belül, így könnyítve meg a navigációt, és adva neki több információt a döntéséhez, másrészt a Google algoritmus szempontjából segíti az előrejutást a találati listákon.

Mi az a belső linkelés?

Belső linkekkel honlapunk oldalain belüli hivatkozásokat hozunk létre, tehát nem harmadik félhez irányítjuk a látogatót, hanem oldalunkon tartjuk, azon belül ajánlunk számára értékes tartalmat. Tehát különbözik a külső hivatkozásoktól. Például, ha egy régi cikket említek meg, amit a keresőoptimalizálási tévhitekről írtam, akkor azt linkesíthetem, így az olvasó könnyen elolvashatja, kiegészítheti vele az adott oldal információit.

Miért fontos a belső linkelés?

Ahogyan az imént írtam, kiegészítő információt adhatunk egy témához, azaz növelhetjük a látogatói élményt. Ez célunk, hiszen potenciális vendégünk minél jobban informált, annál szívesebben foglal nálunk. A plusz információhoz ráadásul nem is kell sem a cikkeink között, sem a menüben keresgélni, azonnal ott van, amikor szükség van rá. Előnyei tehát:
  • tovább maradnak a látogatók az oldalon
  • többet tudnak meg a szállásról
  • nálunk találják meg az információkat
A másik lényeges haszna, a Google találati listáin való előrébb jutás. A linkajánlás keresőoptimalizálásban betöltött szerepéről több cikket is írtam. A belső linkek is növelik a linkelt oldal értékét, így annak megfelelő használatával jobb pozícióba is kerülhetünk. Érdemes tehát a belső linkelést tudatosan alkalmazni, és olyan oldalakra hivatkozni, amit jobb pozícióban szeretnénk látni a találati listákon.


Belső linkelés a gyakorlatban...

Hogyan néz ki mindez? Tegyük fel, hogy vendégünk szobáinkról néz képeket, ami egy életszerű helyzet, hiszen a képgalériát mindig megtekintik. A leíró szövegben megemlítjük, hogy milyen gyönyörű a kilátás a templomra, majd ezeket a szavakat linkesítjük is, és egy általunk, a templomról írt cikkre irányítjuk érdeklődőnket. A cikket olvasva még jobb benyomást alakíthatunk ki a városról, így magáról a szobáról is.  (Ha vannak cikkeink a városról, akkor itt a látogatót végigvezethetjük rajtuk.) Az érdeklődő tőlünk kapta a plusz információt, a leendő szállása perspektívájából látja a várost, és ez segíti a foglalási döntésében is.
Attól sem kell tartanunk, hogy elhagyva oldalunkat más hirdetésére kattintva foglal, hiszen az oldalunkon maradva tud minden információt megszerezni.

Tetszik? Használja is ezt a módszert? Ossza meg velünk, hogyan!

Értékelés