Mi az a belső linkelés?
Belső linkekkel honlapunk oldalain belüli hivatkozásokat hozunk létre, tehát nem harmadik félhez irányítjuk a látogatót, hanem oldalunkon tartjuk, azon belül ajánlunk számára értékes tartalmat. Tehát különbözik a külső hivatkozásoktól. Például, ha egy régi cikket említek meg, amit a keresőoptimalizálási tévhitekről írtam, akkor azt linkesíthetem, így az olvasó könnyen elolvashatja, kiegészítheti vele az adott oldal információit.Miért fontos a belső linkelés?
Ahogyan az imént írtam, kiegészítő információt adhatunk egy témához, azaz növelhetjük a látogatói élményt. Ez célunk, hiszen potenciális vendégünk minél jobban informált, annál szívesebben foglal nálunk. A plusz információhoz ráadásul nem is kell sem a cikkeink között, sem a menüben keresgélni, azonnal ott van, amikor szükség van rá. Előnyei tehát:- tovább maradnak a látogatók az oldalon
- többet tudnak meg a szállásról
- nálunk találják meg az információkat
Belső linkelés a gyakorlatban...
Hogyan néz ki mindez? Tegyük fel, hogy vendégünk szobáinkról néz képeket, ami egy életszerű helyzet, hiszen a képgalériát mindig megtekintik. A leíró szövegben megemlítjük, hogy milyen gyönyörű a kilátás a templomra, majd ezeket a szavakat linkesítjük is, és egy általunk, a templomról írt cikkre irányítjuk érdeklődőnket. A cikket olvasva még jobb benyomást alakíthatunk ki a városról, így magáról a szobáról is. (Ha vannak cikkeink a városról, akkor itt a látogatót végigvezethetjük rajtuk.) Az érdeklődő tőlünk kapta a plusz információt, a leendő szállása perspektívájából látja a várost, és ez segíti a foglalási döntésében is.Attól sem kell tartanunk, hogy elhagyva oldalunkat más hirdetésére kattintva foglal, hiszen az oldalunkon maradva tud minden információt megszerezni.
Tetszik? Használja is ezt a módszert? Ossza meg velünk, hogyan!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése