Mire használható a Google Alerts?
Kit ne érdekelne, mit beszélnek róla? Melyik szállás ne szeretne elsőként értesülni a környék történéseiről? A Google Alerts-ben bizonyos kulcsszavakat figyelhetünk meg, amik megjelenéséről értesítést kapunk e-mail fiókunkba.Az interneten beszélnek rólunk, ha akarjuk, ha nem. Például ennek a figyelésére is szolgál az eszköz, azaz ha szállásunk nevét állítjuk be, értesítést kapunk, ha valahol megemlítik azt.
Ugyanígy figyelhetjük konkurenseinket, a környék nevezetességeit, eseményeit is. Ha a szomszéd hotelt szeretnénk szemmel tartani, azt is megtehetjük, csak az ő kulcsszavaira kell figyelmeztetéseket beállítanunk.
Ha eseményeken, vagy környékbeli látnivalókon is rajta tarthatjuk a szemünket, elsők között reagálhatunk a velük kapcsolatos történésekre. Ha például van egy múzeum a környéken, akkor az ott zajló kiállításokról megjelenő híreket követhetjük nyomon. Ha egy rendezvény hoz sok vendéget, az ahhoz kapcsolódó történések lehetnek érdekesek számunkra.
Hogyan használjuk?
A Google Alerts felületére lépve egy egyszerű keresőablakot láthatunk, oda kell beírni a kívánt szót, amit meg szeretnénk figyelni. Így állítsuk be a jelentést:- Vegyük példának a "pécsi vásár" kifejezést, írjuk be a keresőmezőbe.
- Állítsuk be az értesítés gyakoriságát (kulcsszófüggő, de néha elég egy héten egy összefoglalót kérni, a saját nevünkre viszont jó gyorsabban reagálni, ott használhatjuk a napi értesítést)
- Forrás, nyelv és régió beállítása szűkíti a területet, amiről információt gyűjtünk, így mondjuk az amerikai említéseket nem kapjuk meg.
- Értesítési cím megadása, ahova kérjük a jelentést
Mi köze a szállodai marketinghez?
Miközben marketing tevékenységet folytatunk, reagálnunk kell a környezet történéseire. Egyrészt a környék eseményeit kell ismernünk, hiszen azokról írva, bejegyzéseket közzétéve nagyobb figyelmet kaphatunk, ami több látogatót és foglalást eredményez. Másrészt a hozzánk kapcsolódó történésekre reagálhatunk, ha a szállodánkról, vagy apartmanunkról írnak véleményt.Érdemes pár kifejezést beállítani, majd ezeket idővel finomhangolni (szűkíteni, bővíteni).
Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmemet, s bár én használtam eddig is, viszont most több új keresőszóra is beállítottam, illetve a már nem érdekeseket töröltem:))
VálaszTörlésÖrülök, hogy adhattam ötletet!
TörlésEgy kis kulcsszófrissítés sosem árt :)